Zapraszamy szczególnie głosy męskie!

Przesłuchania:

01.10.2015 (czwartek) o godz. 17.30–18.15
06.10.2015 (wtorek) o godz. 18.30–20.00

Możliwość wstąpienia do chóru tylko po deklaracji uczestniczenia w próbach wspólnych we wtorki i czwartki 18.30–20.30 oraz w uroczystościach uczelnianych.

Już pod koniec listopada planujemy ciekawy wyjazd zagraniczny. Przed nami wiele ciekawych projektów! Zapytaj o możliwość zdobycia dodatkowych punktów do stypendium!

IV rocznica śmierci Śp. Zbigniewa Ciuraby

01.07.2015 mija IV rocznica śmierci Śp. Zbigniewa Ciuraby – dyrygenta Chóru Dominanta UEK w latach 1970-2006.
O 13.00 rusza spod kaplicy na cmentarzu w Batowicach delegacja chóralna na grób zmarłego dyrygenta.

 –

 

Relacje z Koncertu Jubileuszowego Dominanty

W tym roku Chór Dominanta Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie obchodzi 45-lecie istnienia. Po wielu miesiącach intensywnych przygotowań nadszedł czas na wielki koncert jubileuszowy, który odbył się 24 maja br. w Hali Widowiskowo-Sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Przed koncertem, o godzinie 16.30 zaśpiewaliśmy na mszy św. w intencji żyjących i zmarłych członków Chóru Dominanta, która miała miejce w kościele OO. Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18. Wykonaliśmy na niej trzy utwory: Czego chcesz od nas Panie? – J. Świdra, O Salutaris Hostia – E. Esenvalds’a i Ave Maria – A. Brucknera. W przerwie między mszą św. a koncertem chór zrobił nowe zdjęcia do folderów festiwalowych. O godzinie 19.00 rozpoczął się Koncert Jubileuszowy, który składał się z dwóch części. Pierwsza część koncertu była poświęcona muzyce filmowej. Wraz z Krakowską Młodą Filharmonią pod batutą Tomasza Chmiela i Małgorzaty Langer-Król chór wykonał znane fragmenty muzyczne z filmów: „Upiór w operze”, „Piraci z Karaibów”, „West Side Story’’, „Ojciec chrzestny”, „Conquest of Paradise”, „Amistad”. Po pierwszej częsci muzycznej nastąpiła krótka przerwa w muzyce podczas której zgromadzeni goście mogli wysłuchać ciekawych historii o Dominancie opowiadanych przez Prorektora ds. Organizacji i Rozwoju – prof. Andrzeja Sokołowskiego, zobaczyć prezentację multimedialną przedstawiającą w skrócie ostatnie pięć lat historii Dominanty (od ostatniego Jubileuszu). Wręczono również upominki (pamiątkowe kubki ze zdjęciem chóru) dla najbardziej zasłużonych chórzystów w ostatnich pięciu latach oraz dla Prezesów Dominanty z tego okresu. Drugą część koncertu rozpoczęliśmy utworem „Piosenka jest dobra na wszystko” oraz „Crazy little thing called love” z repertuaru Freddiego Mercurego, który wykonał boysband Dominanty wraz z solistą Grzegorzem Preiznerem. Dalszą część koncertu uświetnili: znany polski piosenkarz Maciej Miecznikowski oraz mistrz Polski w beatboxie – Jakub Żmijowski (ZGAS). Wraz z artystami zaśpiewaliśmy znane polskie i zagraniczne przeboje: „Ta dziewczyna”, „Nie całuj mnie pierwsza”, „Sex Bomb”, „Bądź moim natchnieniem”. Mieliśmy również zaszczyt wykonać utwory z nowej płyty Macieja Miecznikowskiego („Jak dzikie konie”, „Ty ratujesz ten świat”), w których nasza gwiazda wystąpiła z gitarą. Na zakończenie koncertu wykonaliśmy piosenkę „My Way”, gdzie partie solowe zaśpiewali członkowie Zarządu – Paweł Lizak oraz Wojciech Kafliński. Wśród publiczności było wielu znakomitych gości, m.in. p. Henryk Majewski, JM Rektor UEK prof. dr hab. inż. Andrzej Chochół, Prorektor ds. Organizacji i Rozwoju prof. Andrzej Sokołowski, Prorektor ds. Studenckich Akademii Muzycznej w Krakowie – prof. Adam Korzeniowski. Po występie odbył się bankiet, w którym uczestniczyli zarówno byli jak i obecni członkowie chóru. Koncert odbił się szerokim echem i pozostawił po sobie piękne wspomnienia wsród chórzystów i publiczności.

Koncert  odbył się dzięki wsparciu władz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Pełna relacja koncertu jubileuszowego

Skrócona relacja z Koncertu Jubileuszowego

Relacja zdjęciowa z Jubileuszu 45-lecia Chóru Dominanta UEK

Obchody Jubileuszu 90-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Chór Dominanta uświetnił większość wydarzeń zaplanowanych podczas uroczystych obchodów 90-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Dominanta zaśpiewała podczas głównych uroczystości, które rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice NMP w Krakowie, a później  były kontynuowane podczas uroczystego posiedzenia Rad Wydziałów i Senatu UEK w Teatrze im. J. Słowackiego. Następnie chór wystąpił podczas nadania doktoratu honoris causa prof. Thomasowi J. Haas’owi. W sobotę 30. maja Dominanta wykonała repertuar rozrywkowy na scenie przed Pawilonem C w ramach Zjazdu Absolwentów UEK.

 –

Relacje z Jubileuszu 90-lecia UEK

Jubileusz 45-lecia Chóru Dominanta UEK

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na Koncert Jubileuszowy: Movie Music & Love Songs, który odbędzie się 24.05.2015 o godz. 19.00 w hali widowiskowo-sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Obok naszego chóru pod dyrekcją Małgorzaty Langer-Król wystąpi Krakowska Młoda Filharmonia pod dyrekcją Tomasza Chmiela, Maciej Miecznikowski i mistrz Polski w beatboxie – ZGAS. Po koncercie z okazji 45-lecia działalności Chóru Dominanta UEK odbędzie się bankiet w hali dla wykonawców i byłych chórzystów.

Prosimy byłych chórzystów o potwierdzanie swojej obecności w celu zatrzymania dla nich wejściówek pod adresem: 45latdominanty@gmail.com

Będą mogli je Państwo odebrać na swoje nazwisko przy wejściu na koncert.
Dla pozostałych chętnych od poniedziałku udostępnimy bezpłatne wejściówki na koncert.

 –
Spolszczenie: Adam Klimowski.