Jubileusz Chóru DOMINANTA UEK

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na Koncert Jubileuszowy: Movie Music & Love Songs, który odbędzie się 24.05.2015 o godz. 19.00 w hali widowiskowo-sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Obok naszego chóru pod dyrekcją Małgorzaty Langer-Król wystąpi Krakowska Młoda Filharmonia pod dyrekcją Tomasza Chmiela, Maciej Miecznikowski i mistrz Polski w beatboxie – ZGAS. Po koncercie z okazji 45-lecia działalności Chóru Dominanta UEK odbędzie się bankiet w hali dla wykonawców i byłych chórzystów.

Prosimy byłych chórzystów o potwierdzanie swojej obecności w celu zatrzymania dla nich wejściówek pod adresem: 45latdominanty@gmail.com

Będą mogli je Państwo odebrać na swoje nazwisko przy wejściu na koncert.
Dla pozostałych chętnych od poniedziałku udostępnimy bezpłatne wejściówki na koncert.

 –

Podsumowanie konkursowej aktywności w 2014 roku!!!

 –

Filmowe podsumowanie konkursowej aktywności w 2014 roku!

V Międzynarodowy Konkurs Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych w Krakowie

ZŁOTY DYPLOM na V Międzynarodowym Konkursie Pieśni Adwentowych
i Bożonarodzeniowych w Krakowie!!!
Otrzymaliśmy 94 punkty na 100!!!
To chyba dość dużo :)

 –

 –

Nagrania live z konkursu:

Have You Seen a Baby? – R.M. Gray

Popatrzcie na gwiazdę – H.J. Botor

Ave Maria – A. Bruckner

Lux fulgebit – G. Mignemi

Dominanta podczas VI Ogólnopolskiego Konkursu Ars Liturgica w Gnieźnie

Otrzymaliśmy Złoty Dyplom w kategorii „Chóry mieszane”oraz nagrodę Wojewody Wielkopolskiego podczas VI Ogólnopolskiego Konkursu Ars Liturgica w Gnieźnie!!! (niezła była konkurencja!)

 –

 

Inauguracja nowego roku akademickiego 2014/2015

Chór „Dominanta” wpisuje się w historię Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie już od 1970 roku, a ostatnio razem z naszą Alma Mater uczciliśmy Inaugurację 90. roku akademickiego, towarzysząc zarówno podczas porannych, jak i wieczornych uroczystości. Podczas wieczornego koncertu w Operze Krakowskiej „Dominanta” pod batutą Małgorzaty Langer-Król wprowadziła słuchaczy w magiczny świat muzyki utworem norweskiego kompozytora Ola Gljeilo – Nothern lights, który został uświetniony doskonałym akompaniamentem Marka Pawełka. Następnie chór wykonał Sobótkowe śpiewki, potem męska część „Dominanty” wykonała cover piosenki Crazy little thing called love zespołu Queen (solo – Grzegorz Preizner), a na zakończenie wspólnie z akompaniatorem utwór z repertuaru Kabaretu Starszych Panów – No i jak tu nie jechać, ustępując miejsca na scenie świetnemu artyście – Januszowi Radkowi.

    Już 25 października „Dominanta” zaprezentuje się na konkursie „Ars Liturgica” w Gnieźnie, a następnego dnia na koncercie w Cieszkowie, ale na tym nie kończą się nasze plany. W listopadzie będzie można posłuchać naszego śpiewu podczas uroczystości i koncertów odbywających się na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

    Nowy rok akademicki to szansa do rozwijania swoich zainteresowań zarówno naukowych, jak i tych muzycznych. Wśród części studentów rozniosła się już wieść o naborze do naszego chóru, dzięki czemu „Dominanta” liczy już 70 osób i ciągle ma nadzieję na powiększenie liczby chórzystów o piękne głosy. W związku z tym zapraszamy Was na przesłuchania, na które możecie umawiać się drogą mailową (dominanta.uek@gmail.com), szczególnie mile widziane osoby z wykształceniem wokalnym lub doświadczeniem chóralnym.

W roku akademickim 2014/15 w skład nowego Zarządu Chóru weszli: Paweł Lizak (prezes chóru – tenor), Anna Koszewska (wiceprezes chóru – sopran), Urszula Płaziak (skarbnik – alt), Piotr Baryła (członek ds. promocji – tenor) oraz Wojciech Kafliński (sekretarz – tenor). Mamy nadzieję, że będą efektywnie kontynuować pracę poprzedników oraz godnie reprezentować chór.

 –

 –
Spolszczenie: Adam Klimowski.