I miejsce na międzynarodowym konkursie!

Z ogromną radością zawiadamiamy, że otrzymaliśmy I miejsce w VIII edycji międzynarodowego konkursu „Cracovia Cantans” w kategorii chórów mieszanych. Podczas tegorocznego konkursu wystąpiły chóry z całego świata, m.in. z Indonezji, Szwajcarii, Słowenii, Niemiec, Finlandii, Norwegii, Litwy, Szwecji, Węgier, Izraela, Czech, Włoch. Pięć lat temu udało nam się uzyskać podczas tego samego konkursu II miejsce a nasza dyrygentka Małgorzata Langer-Król otrzymała wyróżnienie dla najlepszego dyrygenta festiwalu. Dodajmy, że podczas tej edycji występowało wyjątkowo wiele chórów.
Konkurs oceniało bardzo znane jury pod przewodnictwem znakomitego kompozytora prof. Romualda Twardowskiego. Byli to Ko Matsushita z Japonii, Richards Dubra z Łotwy, Javier Busto z Hiszpanii oraz Paweł Łukaszewski z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie.

Wyniki konkursu są dostępne na stronie organizatora:

http://www.krakowchoirfestival.pl/indexpl.html

Zapraszamy w wysłuchania utworów konkursowych:
https://youtu.be/mN_l6ybPoIA
https://youtu.be/5BCIt2c58Gg
https://youtu.be/Ek6fxQ6u2xk
https://youtu.be/jMUoHHUGywQ

http://uek.krakow.pl/pl/aktualnosci.html,,0:vw:5998

Jak co roku reprezentowaliśmy naszą Alma Mater podczas Festiwalu Nauki.

W tym roku wystąpiliśmy podczas jednego koncertu na scenie Rynku Głównego w Krakowie z repertuarem wykonywanym podczas konkursu w Warnie.
http://uek.krakow.pl/pl/aktualnosci.html,,0:vw:5943

38. Międzynarodowy Konkurs Chóralny im. prof. Georgi Dimitrova

W dniach 11-14 maja 2017 r. uczestniczyliśmy w  prestiżowym 38. Międzynarodowym Konkursie Chóralnym im. prof. Georgi Dimitrova.

To wielki zaszczyt, że zostaliśmy docenieni i zaproszeni na ten festiwal, podczas którego występuje tylko 10 starannie wyselekcjonowanych chórów z bardzo wielu nadesłanych zgłoszeń (w tym roku ponad 100).

http://uek.krakow.pl/pl/aktualnosci.html,,0:vw:5936

Warsztaty w Niedzicy

W dniach 21-23. kwietnia przebywaliśmy na warsztatach chóralnych w Niedzicy przygotowując repertuar, który wykonamy na konkursach w Warnie oraz w Krakowie. Składamy serdeczne podziękowania Parlament Studencki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie za częściowe pokrycie naszego przejazdu. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy się mogli pochwalić efektami naszej pracy!

Koncert ku czci Żołnierzy Wyklętych

W lutym oraz w marcu 2017 roku mieliśmy ogromną przyjemność zaśpiewać podczas kilku koncertów w Krakowie, w Rzeszowie i Kielcach z okazji obchodów dnia Żołnierzy Wyklętych:

http://uek.krakow.pl/pl/aktualnosci.html,,0:vw:5748
http://uek.krakow.pl/pl/aktualnosci.html,,0:vw:5758

Spolszczenie: Adam Klimowski.